ZBUDUJ ZYSKOWNĄ FIRMĘ PRODUKCYJNĄ

Poznaj zakulisowe strategie i sekrety stosowane przez najskuteczniejsze firmy produkcyjne na świecie.

 

Są to potężne taktyki, które wdrażałem w firmach w wielu branżach… i mogą one działać również dla Ciebie.

Dlaczego upgrade systemu do planowania produkcji jest taki drogi?

Ile to tak naprawdę kosztuje i dlaczego aż tyle?

Sprzedawcy rozwiązań informatycznych do planowania produkcji zachwalają funkcje i dodatkowe moduły (z których tak naprawdę wiele firm w ogóle nie korzysta). Często jednak milczą w temacie kosztów upgradu systemu informatycznego.

Dlaczego tak się dzieje?

Im bardziej skomplikowany system do planowania wdrożysz w swojej firme, tym droższy będzie jego upgrade.

Nie masz się co łudzić, że koszty upgradu oprogramowania do planowania produkcji cię nie dotkną. Wcześniej czy później będziesz musiał dokonać upgradu wdrożonego systemu do planowania produkcji. Twoja firma wraz z biegiem czasu będzie się rozwijać i zmieniać. System informatyczny pomagający w planowaniu produkcji musi za tymi zmianami nadążać. W innym przypadku stanie się zbędnym (i zarazem bardzo drogim) gadżetem, który będzie można wyrzucić do kosza. Dlatego też bardzo ważnym pytaniem podczas zakupu systemu do planowania produkcji jest: ile będą kosztować wdrożenia nowych funkcjonalności.

Każda modyfikacja systemy informatycznego spoza tzw. szablonu sporo kosztuje. Im system bardziej skomplikowany, tym taka zmiana jest droższa.

Pomijam tu z oczywistych względów coroczne upgrady oprogramowania wynikających m.in. ze względu na np. zmiany w przepisach prawnych. Piszę tu o upgradach, które należy indywidualnie wdrożyć w konkretnej firmie i które wynikają z nowych potrzeb danej firmy w zakresie oprogramowania do planowania produkcji.

Poza samą ceną zakupu i wdrożenia nowych funkcjonalności systemu do planowania produkcji, dochodzi jeszcze koszt dodatkowych konsultacji, szkoleń czy czasu potrzebnego na opanowanie nowych funkcjonalności przez twoich pracowników.

Dlatego handlowcy milczą w temacie przyszłych wdrożeń nowych funkcjonalności jeśli jesteś na etapie wyboru oprogramowania do planowania produkcji.

Zdarza się, że łączna cena upgradów może przekroczyć zakup nowego oprogramowania. Dlatego miej to na uwadze jeśli wybierasz system wspomagający planowanie produkcji.

Jak zaoszczędzić?

Jeżeli nie potrzebujesz zaawansowanych funkcji systemów klasy APS wybierz prostsze i tańsze rozwiązanie, które spełni twoje wymagania odnośnie systemu do planowania produkcji.

Osobiście jestem gorącym zwolennikem rozwiązań pisanych w języku VBA implementowanych w standardowych arkuszach kalkulacyjnych Excel w powiązaniu z bazami danych. Są one tańsze od zaawansowanych systemów APS i dodatkowo dużo łatwiejsze i tańsze w rozwoju, co powoduje, że inwestycja w tego typu oprogramowania charakteryzuje się dużo wyższą rentownością. Koniec końców prowadzi to do osiągania dużo wyższych zysków i krótszego okresu zwrotu z inwestycji.

ROBERT KAJZER

Pomaga firmom produkcyjnym podwoić produkcję i drastycznie zwiększyć zyski poprzez wdrożenie nowatorskich technik i metod planowania produkcji i optymalizacji procesów biznesowych.

Autor książki “Planowanie produkcji w praktyce” .

Potrzebujesz pomocy? Napisz tutaj.

 

Krótko o mnie

Twórca Systemu do Planowania Produkcji, autor książki Planowanie produkcji w praktyce i konsultant specjalizujący się w planowaniu produkcji i optymalizacji procesów biznesowych.

 

Kontakt do mnie

© 2021 Robert Kajzer