ZBUDUJ ZYSKOWNĄ FIRMĘ PRODUKCYJNĄ

Poznaj zakulisowe strategie i sekrety stosowane przez najskuteczniejsze firmy produkcyjne na świecie.

 

Są to potężne taktyki, które wdrażałem w firmach w wielu branżach… i mogą one działać również dla Ciebie.

Jak zyskać kilkadziesiąt minut dziennie na produkcji bez jakichkolwiek inwestycji?

Aby zrozumieć jak potężnym narzędziem jest macierz przezbrojeń musisz w pierwszej kolejności wiedzieć, czym tak naprawdę jest czas przezbrojenia.

Jak definiowany jest czas przezbrojenia?

Czas przezbrojenia to czas od ostatniej sztuki danego wyrobu przed przezbrojeniem maszyny do pierwszej sztuki danego wyrobu po przezbrojeniu maszyny.

Optymalizuj czas przezbrojeń za pomocą macierzy

Macierz przezbrojeń to niesamowite narzędzie pozwalające na optymalizację czasu przezbrojeń. Wiedząc jakie produkty Twoja firma musi wyprodukować w danym czasie, możesz w bardzo prosty sposób zaplanować przezbrojenia maszyn w taki sposób, aby zminimalizować czas postoju maszyn produkcyjnych. Dzięki temu Twój park maszynowy będzie efektywnie wykorzystywany przez produkcję.

Macierz przezbrojeń pokazuje wszystkie możliwe czasy przezbrojeń maszyn.

Jak czytać macierz przezbrojeń?

Jeżeli dokładnie przyjrzysz się powyższej macierzy, możesz zauważyć, że przezbrojenie np. z produktu 2 na produkt 3 wynosi 17 min. W przeciwną jednak stronę, czyli przezbrajając maszynę z produktu 3 na produkt 2, ten czas wyniesie „tylko” 10 min.

Planista produkcji powinien zawsze optymalizować czas przezbrojeń bo dzięki temu, w „czarodziejski sposób”, może dla firmy zyskać nawet dodatkowych kilkadziesiąt minut dziennie na samych tylko przezbrojeniach. Dzięki temu w prosty sposób, w tym samym czasie, wyprodukujesz większą ilość wyrobów gotowych, a to pozwoli Ci na osiągnięcie dużo większych zysków.

Kilkadziesiąt minut oszczędności bez jakichkolwiek nakładów finansowych (za wyjątkiem zmierzenia czasów wszystkich przezbrojeń danej maszyny). Musisz przyznać, że to bardzo kusząca perspektywa.

ROBERT KAJZER

Pomaga firmom produkcyjnym podwoić produkcję i drastycznie zwiększyć zyski poprzez wdrożenie nowatorskich technik i metod planowania produkcji i optymalizacji procesów biznesowych.

Autor książki “Planowanie produkcji w praktyce” .

Potrzebujesz pomocy? Napisz tutaj.

 

Krótko o mnie

Twórca Systemu do Planowania Produkcji, autor książki Planowanie produkcji w praktyce i konsultant specjalizujący się w planowaniu produkcji i optymalizacji procesów biznesowych.

 

Kontakt do mnie

© 2021 Robert Kajzer